MOC MINERAŁÓW – AGAT FORTECZNY

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę.

AGAT FORTECZNY

Agat forteczny należy do grupy agatów, minerałów półszlachetnych o strukturze wstęgowej. Agat forteczny ma różnobarwną, kolorową barwę.

Właściwości uzdrawiające:

– stosowany jest w celu łagodzenia zapalenia pęcherza i nietrzymania moczu,

– dodatkowo łagodzi ugryzienia owadów, w tym celu warto zastosować metodą przyklejenia go plastrem.

Do uzyskania wsparcia w kwestiach zdrowotnych polecam wykonać albo eliksir lub wodę z dodatkiem tego kamienia i systematycznie pić.

Właściwości duchowe:

– daje ochronę i bezpieczeństwo,

– łagodzi napięcia, daje stabilność przeciwko oddziaływaniom zewnętrznym,

– wspiera logiczne i racjonalne myślenie oraz zdolności analityczne,

– pomaga znajdować pragmatyczne rozwiązania.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza magicznego,

– umieszczając go na ołtarzu lub miejscu, w którym się medytuje warto wpatrywać się w niego i łączyć z nim w celu uzyskania odpowiedzi na trudne problemy, pomoże w ten sposób szybciej rozwiązać te tematy.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go w świetle księżyca,

– może być noszony w kieszeni,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– kształt strukturalny agatu fortecznego to trójkąt (o kształtach strukturalnych mówię w artykule pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply