MOC MINERAŁÓW – AGAT KORONKOWY

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę.

AGAT KORONKOWY

Agat koronkowy należy do grupy agatów, minerałów półszlachetnych o strukturze wstęgowej. Agat koronkowy ma błękitno-liliową barwę, w pręgi. Jego barwa i odbiór energetyczny jest bardzo wyciszający, łagodzący. Inna nazwą tego agatu jest blue lace, ze względu właśnie na swoją barwę.

Właściwości uzdrawiające:

– stosowany jest przy infekcjach, skurczach, hemoroidach,

– stosowany jest również przy ugryzieniach owadów i swędzeniu, wtedy warto go przykleić plastrem w miejscu ukąszenia,

– wzmacnia tkankę łączną skóry i narządów wewnętrznych,

– poprawia metabolizm tkankowy.

Do uzyskania wsparcia w kwestiach zdrowotnych polecam wykonać albo eliksir lub wodę z dodatkiem tego kamienia i systematycznie pić.

Właściwości duchowe:

– ożywia i inspiruje wyobraźnię, a także wspiera kreatywność w myśleniu,

– pomaga w skupieniu się w pracy i tworzeniu oraz kreowaniu,

– uspokaja i wycisza, więc idealnie nada się przy medytacjach, mających na celu osiągnięcie efektu relaksacji i uspokojenia myśli.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza magicznego,

– wspiera przy medytacji o czym wspominałam wcześniej i najbardziej polecałabym go w tym kierunku stosować.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go w świetle księżyca,

– może być noszony w kieszeni,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– kształt strukturalny agatu czerwonego to trójkąt (o kształtach strukturalnych mówię w artykule pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply